Dnia 2023-10-21 18:00 na obiekcie Stadion im. Orła Białego miało miejsce spotkanie Miedz Legnica - Wisla Plock zakończone wynikiem 4-0

W meczu 12. kolejki I Ligi drużyna Miedzi Legnica triumfowała nad Wisłą Płock, odnosząc pewne zwycięstwo 4-0. Spotkanie odbyło się na Stadionie im. Orła Białego, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia P. Raczkowski. Już na przerwie gospodarze prowadzili wynikiem 2-0, a po pełnej emocji drugiej połowie skutecznie wykorzystali swoje szanse, powiększając przewagę. Szczegółowe relacje i statystyki z meczu można znaleźć poniżej.

Przebieg meczu pomiędzy drużynami Miedz Legnica i Wisła Płock

Mecz 12. kolejki I Ligi pomiędzy drużynami Miedz Legnica i Wisła Płock odbył się na Stadionie im. Orła Białego. O godzinie 18:00 rozpoczęła się ta emocjonująca rywalizacja, która dostarczyła kibicom wiele powodów do radości.

Rozgrywka na pełnym stadionie

Stadion im. Orła Białego tym razem wypełnił się po brzegi. Kibice obu drużyn przybyli licznie, tworząc wspaniałą atmosferę. Od samego początku meczu słychać było skandowanie i dopingowanie, co tylko podgrzewało atmosferę na trybunach.

Dominacja Miedzi od pierwszego gwizdka

Już na samym początku spotkania Miedz Legnica wyraźnie pokazała swoje ambicje. W 15. minucie meczu to Nicolás Mijušković wprowadził swoją drużynę na prowadzenie, strzelając pierwszego gola. Asysty nie było, ale to nie zmniejszało euforii na trybunach.

Miedz Legnica prowadziła grę, nie dając przeciwnikowi zbyt wielu okazji do zagrożenia. W 31. minucie kolejną bramkę zdobył Marcin Mansfeld, zwiększając przewagę swojej drużyny. Asystującym zawodnikiem był . Wynik na przerwę wynosił więc 2-0 dla gospodarzy.

Druga połowa z jeszcze większą przewagą Miedzi

Po zmianie stron Miedz Legnica nie zamierzała zwalniać tempa. W 51. minucie to ponownie Nicolás Mijušković wpisał się na listę strzelców, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Asystujący zawodnik to . Przewaga Miedzi z każdą minutą stawała się bardziej widoczna.

Wisła Płock próbowała odmienić losy meczu i stworzyć jakąś groźną akcję, ale ich wysiłki nie przynosiły rezultatów. Miedz Legnica utrzymywała się na wysokim poziomie i wyraźnie dominowała na boisku.

Finisz Miedzi z czwartą bramką

W 88. minucie meczu Bartosz Guzdek zapewnił swojej drużynie kolejną bramkę. To było czwarte trafienie Miedzi Legnica w tym spotkaniu, które tym samym przypieczętowało losy Wisły Płock. Kibice eksplodowali radością na trybunach, natomiast goście byli zrozpaczeni.

Statystyki

Mecz nie obył się bez kartek. W drużynie gospodarzy żółtą kartkę otrzymał Irek Salvador w 79. minucie. Natomiast w drużynie przeciwników kartki żółte zostaly pokazane Janowi Gricowi w 15. minucie, Marko Spremo w 53. minucie oraz Karolowi Janusowi w 79. minucie.

Potęga Miedzi Legnica

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Miedzi Legnica, która nie tylko zapewniła sobie 3 punkty, ale także zaprezentowała swoją dominację na boisku. To był mecz godny oglądania, który dostarczył kibicom wiele emocji. Następne mecze dla Miedzi Legnica to Znicz Pruszków, Resovia Rzeszów oraz Podbeskidzie. Z pewnością fani Miedzi nie mogą się doczekać tych starć.

Wisła Płock natomiast musi szybko otrząsnąć się po tej porażce. Ich kolejnymi przeciwnikami będą Chrobry Głogów, Motor Lublin oraz Odra Opole. Miejmy nadzieję, że Wisła zdoła odwrócić losy kolejnych spotkań i powrócić na właściwe tory.