Najlepsi kierowcy Formuły1 Wszech czasów!

Najlepsi kierowcy wszech czasów Formuły 1 są często przedmiotem dyskusji wśród fanów i ekspertów. Kierowcy z tej listy są wybierani na podstawie ich rekordów wyścigowych, mistrzostw i statystyk. Kiedy myślisz o najlepszych kierowcach Formuły 1 wszech czasów, natychmiast przychodzą Ci na myśl takie nazwiska jak Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Ayrton Senna i Alain Prost. Są to fantastyczni kierowcy wyścigowi, którzy wnieśli ogromny wkład w ten sport - ale gdzie znaleźliby się na tej liście? W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najbardziej utytułowanych i utalentowanych kierowców F1 w historii. Niektórzy z nich mogą Cię zaskoczyć, ale jest wiele powodów, dla których tych kilku kierowcówwyróżnia się ponad resztę.

Fernando Alonso

Różnorodność i głębia talentu w Formule 1 jest jednym z obszarów, które odróżniają ją od każdego innego sportu motorowego. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o indywidualne zdolności kierowców. Wspaniały zawodnik potrzebuje kombinacji szybkości, zwinności, precyzji i wytrzymałości, aby odnieść sukces w tym wysokociśnieniowym środowisku. Najlepsi kierowcy potrzebują również zdolności adaptacyjnych (do zmian warunków na torze), konsekwencji (w wielu wyścigach), zaufania (do własnych umiejętności), a także siły psychicznej (kiedy sprawy nie idą zgodnie z planem).

Fernando Alonso jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. Ściga się od 2000 roku i jest stałym pretendentem do tytułu Mistrza Kierowców od 2003 roku. Wygrał 32 Grand Prix, ponad 100 razy stawał na podium i zdobył dwa mistrzostwa świata F1 (w 2005 i 2006 roku). Alonso jest wzorem konsekwencji w całej swojej karierze - wygrał przynajmniej jeden wyścig w 13 z ostatnich 14 sezonów. Odnosił też sukcesy w różnych typach samochodów i stylach jazdy. Zdobył mistrzostwo świata jadąc Mercedesem-Benzem, który jest historycznym samochodem o dużej mocy, a następnie wygrał w Renault, który jest lżejszym i mniej mocnym samochodem. Ta wszechstronność sprawia, że Alonso jest niezwykle trudnym do pokonania kierowcą.

Ayrton Senna

Ayrton był trzykrotnym mistrzem świata, zwycięzcą 41 Grands Prix i ikoną sportu. Osiągnął to wszystko będąc uważanym za jednego z najbardziej naturalnie utalentowanych kierowców, którzy kiedykolwiek wsiedli do samochodu. Był kierowcą, o którym nawet inni elitarni zawodnicy mówili, że jest nieziemski. Senna został stworzony dla bolidów F1. Zostały zbudowane dla jego typu ciała i stylu jazdy. Swój ogromny talent i umiejętności pokazał już w młodym wieku. W wieku 21 lat był już zwycięzcą wyścigów Formuły 1 i mistrzem świata. Kariera Senny zakończyła się tragicznie, gdy zginął podczas wyścigu w 1994 roku. Miał zaledwie 34 lata i był w trakcie czwartego sezonu, w którym zdobyłby tytuł mistrza świata.